Jeanneauklubben

  • Forstørr
  • Standard skriftstørrelse
  • Forminsk
Feil
  • Feil ved lasting av nyhetsmatingsdata.
Hjem Nyheter Hva skjedde på hjemmesiden i 2012?

Hva skjedde på hjemmesiden i 2012?

E-post Skriv ut PDF

Da er det på tide å oppsummere enda et år, og det gjør vi med glede.

Det er publisert 204 artikler i 2012, så dette blir bare et lite utvalg.

 

Jeanneauklubben har hatt flere treff i år enn noe år tidligere, takket være et aktivt styre OG aktive medlemmer. Medlemmene har også bidratt med artikler som både er praktiske og nyttige - takk for det! Her er det nyttige tips og ideer å plukke opp for de fleste av oss.Vi har også vært så heldige å kunne trekke på noen av de fremste på sitt område innen seiling i Norge. Klubbens ekspertpanel har besvart mange spørsmål dette året, og vi håper medlemmene benytter seg av panelet også i 2013. Dette er en unik mulighet til å spørre den beste på feltet, samtidig som vi deler nyttig informasjon på Diskusjonsforumet vårt. Spør mer!

Medlemmene har også bidratt med artikler og gode tips. Her er en artikkel om hva du bør tenke på når du skal hente ny båt. Det er en spesiell hendelse, selv når du har gjort det før. Det er også en øvelse i praktisk planlegging, og her kan Håkon Sølvsberg bidra til litt mindre forvirring. Du må logge deg inn for å lese denne artikkelen.

Skal du ha en langtursbåt, er det en del ting du bør tenke på. Nesten enhver båt kan bli en langtursbåt, alt etter hvilke krav du har til plass og komfort, men hva er det viktigste å tenke på? Mads Dessen har delt sine erfaringer med klubben.

Det de fleste båteiere og hytteeiere har gjerne en felles interesse: et velfungerende toalett. Christer Nyholm deler også sine erfaringer om det.

Autopilot er vel etter hvert blitt en selvfølge på litt større seilbåter. Du kan montere en selv, med litt tålmodighet. Martin Thorsen deler sin erfaring med oss. Husk å gi den et navn, slik at den trives om bord. Du må logge deg inn for å lese denne artikkelen.

Martin har også montert termostat i motorrommet.

Sprayhood, cockpitkalesje og andre tekstiler skal være både pene og praktiske, men noen ganger må du ta et valg. Hvis du er litt nevenyttig, kan du også sy enkle ting som pidestalltrekk selv.

Har du en litt eldre båt, bør kanskje skroggjennomføringene få litt ekstra oppmerksomhet.

Anker og ankring er et tema båtfolk kan snakke lenge om. Her finner du noen tips. Et ankringsseil kan også gjøre oppholdet på egen dregg mer behagelig.

De «små» ting som gjør båtlivet enklere:

Nok strøm

Vinsjvedlikehold – Ole Jonny Brattum deler sine gode råd. Du må logge deg inn for å lese denne artikkelen.

Sjekk redningsvesten før neste sesong - tips fra Colin Bevan.

Innredning av skap og «av-på-knapp» til gassen i byssa – tips fra Uno Larsen og Inger Kalmoe.

Og til slutt – en ren og pen båt:

Spylepumpa som gjør at du kan vaske båten når du vil, og uten at du ødelegger ryggen med å løfte bøtte etter bøtte…

Såpe må du ha – og denne Jifen er utviklet spesielt for båter. Vi takker Arnt Ottesen for tipset.

Og så må du vel polere litt også…

Tekstilene skal også ha litt stell og pleie

Takk til alle som har bidratt med gode og praktiske råd i 2012!

Sist oppdatert fredag 04. januar 2013 08:01  

Hovedmeny

Registrering

Din mening

Hva er viktigst for deg